Czy zawsze warto kupować tanio?

Osoby, które chcą powiększyć swoje oszczędności, zazwyczaj decydują się na zakup tańszych produktów. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie zawsze opłacalne. Wszystko zależy od przeznaczenia danego produktu. W przypadku np. odzieży, butów, sprzętu RTV czy mebli czasem warto wydać więcej. Dlaczego?

Niekiedy tańsze produkty charakteryzują się też niższą jakością i trwałością. Kupując najtańsze obuwie narażamy się na to, że za kilka miesięcy znowu będziemy mieć taki sam wydatek. Tanie obuwie może ulec szybszemu rozklejeniu bądź zdarciu. Zazwyczaj ich naprawa u szewca nie jest opłacalna, dlatego decydujemy się na zakup nowej pary. Jeszcze większe problemy pojawiają się, gdy produkt, ze względu np. na umocowanie, trudno wymienić na nowy. Dotyczy to m.in. pryszniców. Czasem najtańsza propozycja w praktyce wcale nie musi się do takich zaliczać. Jeśli prysznic wykonany jest z niskiej jakości materiału, zazwyczaj wymaga on częstej naprawy lub wymiany. Niekiedy koszt tego znacznie przewyższa zakupiony produkt.

Osobną kwestią jest żywność. Część osób decyduje się na zakup najtańszych produktów spożywczych. Warto jednak pamiętać, że zawierają one wiele konserwantów i szkodliwych związków, które w dłuższej perspektywie mogą nawet pogorszyć stan naszego zdrowia.

back office obsługa usługi back office usługi back office www.perioorto.pl

Zostaw komentarz