Kredyt, kredytowi nierówny

Zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników kredytów znajdziemy osoby, które nie radzą sobie z własnym budżetem domowym. Czy wobec tego można wysnuć wniosek, iż korzystanie z kredytu nie ma wpływu na to jak wygląda nasz budżet domowy?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, jaki kredyt jest nam potrzebny i czy jest on nam rzeczywiście niezbędny. Nie ulega wątpliwości, że kredyt przeznaczony na okazyjną inwestycję jest niezwykle dobrym pomysłem, ponieważ nawet po dodaniu odsetek do kapitału, uzyskujemy kwotę niższą od tej, którą musielibyśmy wydać decydując się na skorzystanie z inwestycji w normalnej cenie.

Jakiego rodzaju inwestycje mogą poprawić sytuację w naszym budżecie domowym? Przykładów tego typu inwestycji jest mnóstwo, począwszy od tańszego w utrzymaniu mieszkania po kursy zawodowe, umożliwiające podniesienie naszych kwalifikacji. W przyszłości może się to bowiem przełożyć na wyższe wynagrodzenie. Jakich zatem kredytów należy unikać, aby nie narazić budżetu domowego na poważne problemy? Osoby świadomie planujące finanse w swojej rodzinie, powinny unikać kredytów konsumpcyjnych, które przeznaczą wyłącznie na spełnienie swoich zachcianek, takich jak wyjazd na wakacje czy kupno nowoczesnego telewizora 3D.

Zostaw komentarz